Buran na kultúře

31. srpna 2014 v 21:48 | Ondřej Moravec
Fotky mohou zachytit kouzlo místa, momentu, nálady. Třeba 2. světová válka se zdá jako příběh ze středověku, ale stačí jedna fotografie stínů z Hirošimy + jedny zprávy o Ukrajině, bohatýrském Vladimírovi a stejně se naparující straně světla a každému prolítne hlavou myšlenka, že ta jeho životní jistota je jistá asi tak, jak toho člověkostínu, co si vyšel na věčné časy na procházku se psem.

I to nejhůře natočené rodinné video zapamatuje tváře blízkých, co tu jednou nebudou a nebo budou o metr větší a místo dětských ruček natažených k chování přijdou s potetovaným ramenem a životním názorem, že největší kreténi v kosmoprostoru jsou vlastní rodiče.

Asi mám štěstí na přátele, co mi důvěřují, nejspíš jsem jim v životě tak často nelhal, protože na koncertech nemám potřebu zachytit jako důkazní materiál produkci kapely, abych potom mohl prokázat, že jsem tam skutečně byl. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit počínání lidí, co do svých elektronických krabiček omezených technických možností chtějí zachytit zvuk, atmosféru v publiku a po dobu natáčení jim tak uniká to, kvůli čemu se na koncerty chodí. Ještě méně chápu natáčení a focení na Křižíkově fontáně, kdy v průběhu vystoupení, které je o barevné harmonii proudů vody umocněné hudbou a baletem nebo zpěvem, každou vteřinu prolétají blesky fotoaparátů a mobilů. Marketingově by se to dalo využít pro nalákání diváků do 20 let : 'Křižíkova fontána v Crossu!'

Ale možná se pletu a někdo ještě udělá pěknou parádu při prezentaci Křižíkovy fontány z Aligátora ve vinárně Lucerna...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veronika Veronika | 1. září 2014 v 23:18 | Reagovat

Mám fotky Křižíkovy fontány... Byla jsem tam se synem, je to už pár let. Oba, se na fotky, sem tam, moc rádi podíváme. Mám i fotky, které jsem fotila známému,  jako důkaz,  že někde byl... Nás buranů,  jsou mraky :-)

Hezký článek.

2 ondrejmoravec ondrejmoravec | 2. září 2014 v 14:50 | Reagovat

[1]: Máš body za osobní statečnost a článek nebyl naměřen proti lidem, co si udělají vzpomínkovou fotku, že tu fontánu mají za sebou..jinak ale existují skvěle udělané stránky, kde jsou profesionální fotky, záznamy  a tak si myslím, že než aby každý udělal sto fotek a diváci místo světel z fontány sledovali spíš univerzální nepřetržité bílé  blesky z foťáků, je lepší si to představení v klidu užít...věc názoru

3 Veronika Veronika | 2. září 2014 v 19:40 | Reagovat

[2]:Pravda,  mám  jen tři fotky, ale takových nás tam bylo více )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama