Leden 2013

Živelná amnestie Pána zla

9. ledna 2013 v 0:22 | Ondřej Moravec
Jako hurikán Katrina do poklidné české občanské společnosti vnikla horda amnestovaných Pánem zla, lidový kronikář tuto událost barvitě zaznamenal slovy : '...a ty lotrové mordováli kupce a poutníky. Keho pak neutrátili, toho ukrůtno tejráli nebo hladomoříli..!'*

I tak počal souboj Temné a Světlé strany Síly, na jednom břehu kamarádka Martina se zástupem svých kolegů soudců v přesčasech až do pozdních nočních hodin vedla řízení, psala rozsudky o amnestiích a vypouštěla na svět další a další Sithy v teplácích s lampasem, zatímco můj přítel Jelen v supermanovském oblečku Policie České republiky spolu se svými bratry ve zbroji pročesával Hlavní vlakové nádraží a přilehlý Sherwood, aby ptáčky opět vrátil do svých klecí.

V každé podobné klíčové situaci vyvstává otázka, na jakou stranu se přidat...našinec obvykle počká a přejde na stranu vítěze. Podle počtu amnestovaných, kteří již v prvních dnech či hodinách stihli doputovat zpátky za katr, by se budoucí vývoj dal vyjádřit statisticky naprosto přesně slovy válečného kripla a invalidy po třech infarktech : 'dávám jim měsíc, maximálně dva...!'**

Moudrý muž se však neotáčí zpět, ale hledí do budoucnosti - Vencův majstrštyk už lze těžko zvrátit, ale postoj k amnestii je třeba zohlednit při volbě příštího prezidenta. Jak by se asi jednotliví kandidáti v takovém případě zachovali ? Například Miloš Zeman se veřejně se staví proti jakékoliv amnestii, ale už jednou pěkně vypekl své voliče nečekanou opoziční smlouvou s 'nepřítelem'. Vladimír Franz by zřejmě amnestoval jen ty s pořádnou kérkou, vzhledem k tomu, že kluci ve vězení v podstatě nemají nic jiného na práci, tak tím bychom si rozhodně nepomohli. U neslaného nemastného Jana Fischera kdo ví..?

No nic, zamykám dveře bytu na dva bezpečnostní zámky, za dveřmi tvořím pyramidu z hrnců jako zvukovou past, zbytek rodiny kontroluji na jejich strážních stanovištích a předávám poslední bojové pokyny, pod polštář ukládám sekáček a každých pět minut sleduji mobil, jestli přítel Jelen už neposlal zprávu, že už zase můžeme ven..

* použita citace z filmu Tajemný hrad v Karpatech
** použita část citace z filmu Pelíšky