Padouch křehčený

29. dubna 2012 v 21:04 | Ondřej Moravec
Téma týdne jsem si přečetl pár minut po shlédnutí Habermannova mlýna a zcela jasně by se nabízel článek, že v historii zářivou budoucnost poměrně často tvořili lidé s temnou minulostí. Než jsem se však stihl zamyslet, sílu příběhu o lidské závisti, hrabivosti a zbabělosti přebila minutová reportáž z televizních novin o kusu flákoty - křehčeném řízku.

Pro ty, kteří uvedenou vychytávku neznají, stručně vysvětluji, že prodejce do masa vstříkne velké množstí vody v důsledku čehož zákazník při koupi 'masa' zaplatí poměrně dost peněz za surovinu, které má doma z kohoutku habaděj. Samozřejmě se nejedná o tak žhavou novinku, neboť u mražených ryb je tento trik používaný už dlouho.

'Václava IV na vás!' napadlo mne v prvním návalu spravedlivého hněvu.Tento moudrý panovník byl přece známý tím, že se v převleku osobně přesvědčoval o poctivosti obchodníků a ty nepoctivé trestal řádnou koupačkou ve Vltavě. Ne, mé vlastní spálené ruce se vzpříčily tomuto řešení! Brouzdáním v naší krásné a čisté Vltavě, ze které rekordní dubnové teploty jistě udělaly příjemné 'kafíčko', bychom tyto šizuňky nevytrestali. Navíc jak je patrno i z Habrmannova mlýna, z minulosti se pokolení budoucí nepoučila nikdy.

Je třeba tedy udělat tlustou čáru za recepty z minulosti a se zlem bojovat preventivně jako v Minority report. Zub za zub, vodu za vodu...Je třeba křehčit množství mamonu a podrazu v každém takovém nepoctivém obchodníkovi, 50 litrů vody jistě způsobí změnu z Krkovičky na lidumila. Po křehčených obchodnících by na řadu přišli křehčení politici, obsah korupce, lži, hlouposti a arogance bych ředil na stopové hodnoty. Dále pak křehčení soudci, křehčení úředníci...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 damselcheetah damselcheetah | Web | 29. dubna 2012 v 21:28 | Reagovat

Pěkný článek. I když, rozumím pouze z poloviny, myslím, že to základní jsem pochytila. A ano, Karel IV. byl úžasný s jeho nápadem na převleky, ale obávám se, že kdyby tomu tak bylo i dnes, na práci by zbylo jen několik málo lidí z "nižších" (dá-li se tomu tak říkat) řad.

2 baarel baarel | Web | 29. dubna 2012 v 22:44 | Reagovat

"zlo" není něco co osobně neznáme ale když se pořádně rozhlédnete je velmi blízko, jen děláme, že ho nevidíme a že je někde daleko

3 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 30. dubna 2012 v 8:17 | Reagovat

Za křehčené peníze, křehčené maso, to je logické ne?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama