Tomu jako chlap nemůžu rozumět...

16. července 2011 v 12:11 | Ondřej Moravec |  povídky osobní
Onehdy jsme s kamarádkou Janou seděli u dětského hřiště a dívali se na naše dcery, jak si hrajou na pískovišti. Na hřiště přišli i dva kluci kolem deseti, ale smečka blondýn z mateřské a prvního stupně základní školy je vyhnala na druhý konec hřiště...dámská jízda!
'Ještě, že jsem jiná generace a tohle už se mě netýká,' řekl jsem Janě s úsměvem, ale upřímně.
'Taky se dívám na to, jak ty holky ty kluky válcujou...,' přitakala.
Její dcera Janička se vrátila z hřiště, protože bez své maminky vydržela sama maximálně pět minut. Ptala se svým jemným hláskem a přitom se červenala. Styděla se pokaždé, když promluvila...'..a do prdele...,' vypustila Janička ze sebe bez začervenání.
Měl jsem pocit, že jsem se přeslechl, ale ona mne hned ujistila...
'Do prdele, do prdele, do prdele...,' přešlapovala do půl pasu v rybníce, který byl na červenec poměrně studený. Asi po roce od příhody na pískovišti jsme se šli vykoupat s mojí dcerou a babičkou Janičky, u které byla na prázdninách.

Když že holky vykoupaly, vraceli jsme se zpět do vesnice.
'Tak Janičko, jak je ve škole?' zeptal jsem se jí.
'Dobře, nejlepší na tom je, že už nosím podprsenku,' odpověděla mi věcně.
Zasmál jsem se a začal jsem její babičce vyprávět, jak jsme s mojí dcerou, tehdy žákyní druhé třídy, dojeli do 50 km vzdáleného bazénu a zjistili, že jsme doma nechali horní díl jejích plavek. Snažil jsem se ji tehdy přesvědčit, že se může koupat bez něj, ale Eva začala brečet s tím, že do bazénu za žádnou cenu nepůjde. Nakonec jsem pro ni zapůjčil plavky v recepci a předal jí je s tím, že 'teď už ty její velký prsa nikdo neuvidí..'

'No, tobě se to říká,' otočila se na mne dcera Eva(žákyně 3.A ZŠ Humpolec) vyčítavě.
'Tomu ty, jako chlap, nikdy nemůžeš rozumět!' dorazila mě Janička(žákyně 1.B ZŠ Teplice).

Měl jsem pocit, že je mi zase patnáct a právě mě utřely dvě čtyřicítky. Jak jsem jen mohl být tehdy u toho pískoviště tak naivní, tohle se mě zatraceně týká...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama