Stroj času - včera budu proti

8. června 2011 v 6:50 | Ondrej Moravec
Nehodlám se nad tímto hypotetickým tématem zamýšlet zbytečně dlouho, čas je mi v patách. Ze studia ekonomie si pamatuji dvě teze, které lze na tuto myšlenku aplikovat - lze je aplikovat v podstatě na cokoliv.
1) Budoucnost je vždy nejistá
2) Hodnotu věci určuje její vzácnost

Z bodu 1 jasně vyplývá, že naše budoucnost je zdrojem překvapení, což je pro nás blížence životodárné. Bod dvě pro čas platí absolutně, všichni jsme ve věčném poklusu a pro jednu věc nestíháme druhou. Nemáme čas nic nedělat, protože musíme něco udělat a nemáme čas něco udělat, protože chceme nic nedělat. Pohádková Maruška by jistě nebyla vyhnána z domu, kdyby měla tatínka ráda jako čas ( nebo aspoň jako naftu, jádro nebo důchod v roce 2050).

O co všechno bychom vlastně přišli strojem času? Stala by se z něj rozplizlá, dostatková a samozřejmá věc, žádná událost by nebyla natolik významná, žádný průšvih natolik černý. Všechno by šlo vrátit a změnit, nadšeni by mohli být snad jen odborníci na pravděpodobnost a výskyty, protože život by se z plynoucího vektoru stal kvantovými stavy. Zmizely by hlášky : 'nestíhám', 'někdy příště', 'čas jsou prachy', 'všeho do času', 'buď tam včas', jen Nečas by nejspíš zůstal. Kalousek by se vrátil k vaší kolíbce a vaší dětskou rukou podepsal penzijní připojištění 50 % z platu a kdyby i to náš milovaný stát prožral, za pár let by takhle ještě stáhl vašeho dědu na 75 %.

Nechci žádný stroj času a jsem velice rád, že jediné, o co se v našem jepičím životě můžeme opřít, je naše černá minulost.

Brzy na shledanou!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jalapenos jalapenos | 8. června 2011 v 7:21 | Reagovat

výstižné

2 ondrejmoravec ondrejmoravec | 11. června 2011 v 9:45 | Reagovat

Děkuji... máš zajímavý blog, graficky upravený, interaktivní) Nedá se číst tak, jako ty moje pětiminutové fast-foody, je třeba si udělat kafe, vypnout všechno okolo a zamyslet se, co píšeš a najít si příští řádek) Pěkné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama