První trénink

20. března 2011 v 0:18 | ondrej moravec |  povídky osobní
V polovině ledna jsem pocítil absťák po fotbalovém míči a zadal do vyhledavače 'fotbalový klub hledá hráče Hanspaulka'. Nalezl jsem inzerát, na který jsem odpověděl. Ozval se mi trenér klubu Le Jardin a okamžitě mne přijal za hráče, aniž by proběhla fyzická kontrola, jestli nevážím 130, nebo nemám jednu nohu kratší. Následovala smršť mailů mezi hráči klubu, ze které jsem vyrozuměl, že jsem jim v podstatě chyběl do počtu, aby jich na hřišti bylo předepsaných 5+1 a díky tomu se klub vrhne do další sezóny. Trochu mne to znejistělo, ale i přesto jsem ještě zlanařil výborného fotbalistu Standu Amchu, který hrával divizi za Pelhřimov - ve tři ráno u barového pultu.

Trenér naplánoval první trénink a ptal se mne, jestli s tím 'Vlašimákem' přijdu. Potvrdil jsem, že dohoda platí, avšak z mailů ostatních členů klubu není zcela jasné, zda se sejdou k tréninku, natož k zápasu. Odpověděl mi, že když přijdeme my dva, tak nás bude dost. Vzápětí se mne zeptal, jestli nemám míč. Odpověděl jsem, že míč skutečně nemám a tázal jsem se jej, jestli tím není ohrožena budoucnost klubu. Uklidňoval mne, že všechno bude v pořádku.

Nadešel den tréninku. Přecpal jsem se řízkem s vlašákem, neboť jsem si byl jistý tím, že se nesejdeme a pokud se sejdeme, budeme bez míče. Neplánovaně jsem sebou vzal syna Jakuba, kdyby už byl ten míč, aby nás bylo alespoň na bago. Cestou jsme vyzvedli Standu z hospody na rohu jeho ulice. Prohlásil, že po druhé plastice křížového vazu a třech pivech bude hrát na pohodu.

Jeli jsme podle navigace. Ulici jsme našli a zamířili ke stadionu s umělým osvětlením, jak bylo proklamováno v propozicích od trenéra. Po přečtení nápisu na bráně: "Bohemians - Střížkov" mi bylo jasné, že jsme to netrefili. Na hřišti běhali štíhlí klučíci a každý měl u nohy svůj míč. Kdepak, my jsme se draftovali do jiné ligy. Vyjeli jsme z brány a na třetí pokus nalezli správné hřiště. Trenér nám podal ruku a došel pro zbytek hráčů do blízké hospody. Bylo nás šest - i s Kubou.

Krasavice v recepci nám sdělila, že musíme počkat na konec cvičení žen, protože jsou v 'naší' šatně. A nebo musíme být rychlí a převléci se dříve, než přijdou...Rozhodli jsme se být rychlí. V šatně trenér pronesl, že má jen starý a nedofoukaný míč, ale měl by dorazit ještě jeden hráč s dobrým míčem. Hráč dorazil, donesl krásný míč, nový, zabalený v igelitu...nenafouknutý. Vyběhl jsem k recepční pro pumpičku, vyčarovala ji ze zásuvky. Nafoukli jsme nový míč, ležel dva roky ve skladu, takže místy byl kulatý a místy hranatý, Pablo Picasso by byl nadšen.

Oblékli jsme se a vyšli ze šatny, když v tom zhasla venkovní světla a naše hřiště se ponořilo do tmy. To už není náhoda, to musí být znamení, napadlo mne. Recepční někam volala. Z hospody přišla servírka, že to zhaslo i u nich. Podivil jsem se nad tím, že nehlídá východ, v hospodách po celé republice mají problémy s útěky hostů bez placení za bílého dne a ve Střížkově se toho zřejmě nebojí ani za tmy. Cvičitelka žen začala pomáhat recepční řešit problém, probíhaly kolem nás se svazkem klíčů a hledaly pojistky. Po deseti minutách volaly nějaké Simoně, ani Simona si však nevěděla rady. Recepční napadlo sehnat školníka, ten však nebyl k zastižení.

V touze kopnout si za každou cenu někdo vykřikl, že v blízkosti hřiště je silnice, takže světla projíždějících vozidel a měsíc hřiště celkem slušně osvětlují. Nebyla to pravda, na míč jsem reagoval jen podle sluchu a přihrával jej do míst, kde jsem naposledy spatřil rozmisťující se spoluhráče. Ty, co chtěli za těchto podmínek odejít, trenér zadržel tvrzením, že takový trénink má smysl a že v zápase nám to pak půjde naslepo. Po dvaceti minutách se světla rozsvítila, oslepl jsem jako horník při návratu na povrch.

První trénink se tedy povedl, v pondělí máme druhý a pak už začínají zápasy. To chci vidět. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ^^Yuminka^^ ^^Yuminka^^ | Web | 20. března 2011 v 0:26 | Reagovat

Pěkný blog

2 ondrejmoravec ondrejmoravec | 20. března 2011 v 9:30 | Reagovat

Děkuji, řeším spíš jen obsah, na vzhled už mi nezbývá čas...tvůj blog je příjemný, graficky propracovaný a vzhledem k obsahu bude mít hodně návštěvníků - takže držím pěsti

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama