blog.cz mě donutí kouřit!

20. března 2011 v 10:53 | ondrej moravec |  povídky osobní
U lidí v mém věku je už osobnost vyhrazená, pokud člověk nezačal kouřit do této doby, těžko ho k tomu něco přinutí později. V mém případě by to mohlo být jen šílenství při pokusech vytvořit odstavec na tomto blogu - vivat změny k horšímu!
Když jsem zavzpomínal, nalezl jsem pár osudových okamžiků s cigaretou v mém životě:
3.třída základní školy - na třídním výletě nás Roman Koukal učí kouřit 'cikánská BéTéčka'. Postup je jednoduchý, urve se dutý stonek - ten nejširší v okolí a napěchuje se suchou trávou. Z tohoto čertovského vynálezu jsem popotáhl třikrát, den jsem seděl na záchodě a dva dny mne pálil krk i plíce.

18 let - nervozně přešlapuji před fabrikou, kde pracuje můj otec. Ten prochází vrátnicí a jakmile mne spatří, jde k jádru věci : "Tak co máš za průser?" Sděluji mu, že se budu muset ženit. V rozporu s mým očekáváním mi nedá přes držku, ale jdeme 'Na Mrtvolu', číšníkovi poručí dva panáky a kusovku.
"Ty kouříš?" divím se, protože jsem ho do té doby znal jen s fotbalovým míčem.
"Teď jsem začal", řekl klidným hlasem a natáhl kouř do plic.

31 let - chodím s holkou ze Žižkova, jsme v baru, kde obsluhuje její spolužačka Katka z katolické střední školy. Je to míšenka, umí nádherně zpívat, i postavu má jako zpěvačka soulu. Katka je v baru něco jako mama Kami, vypráví svoje příběhy a okolo sedí její 'děti' - štamgasti. Každý z nich už za něco seděl, někteří jsou v podmínce a ti nepřítomní jsou právě ve výkonu trestu. Okolo půlnoci se všichni vyhrnou ven, utvoří se kruh a koluje tráva.
"A odkud ty vlastně jsi?" ptá se mne tetovaný borec po má pravici.
"Z té druhé strany," odpovídám mu pohotově.
"Z Malé Strany?" nenechá se odbýt.
"Ne, od policie...," usměju se na něj a pošlu dýmku míru dál.

32 let(na vodě) - speciální jednotka jezdí jednou za rok na rafty, přes den se nacvičuje souhra týmu, večer se tmelí kolektiv. V našem kempu je i pár hudebníků velice známé skupiny, hrajou pro lidi cokoliv, co si kdo poručí. Sedím a zpívám v mikině s emblémem naší jednotky přímo u zdroje. Ve čtyři ráno mi jeden z jejích členů podává trávu.
"Víš, co právě teď děláš?" ptám se ho s úsměvem.
Nechápavě zakroutí hlavou.
"Víš, že právě nabízíš drogu policistovi ve službě?" rozesmál jsem se a ukázal na znak na mé mikině.
Usmál se a joint zůstal v jeho ruce.

32 let(po vodě) - vzhledem k vyvážené stravě(utopenci a nakládaný hermelín), kterou jsem po čtyři dny poctivě na vodě dodržoval, mne bolí přeplněné břicho, ale nejsem schopen to ze sebe dostat ven. Po vyzkoušení všech 'zaručených' receptů beru jako poslední možnost cigaretu od svého kolegy. Celá jednotka se sbíhá a fotí si mne, protože vědí, že to už v životě neuvidí. Kuřáci ochotně radí sportovci, jak správně šlukovat, ale nezabírá to. Existují šetřiví kuřáci, kteří často žádají kolegu kuřáka o 'jednu' a setkávají se s vrčením, 'že si má koupit svoje!' Aniž bych žádal kohokoliv, po první cigaretě mi před obličej vyletí deset natažených rukou s otevřenou krabičkou a povytaženou cigaretou. S díky odmítám a vzpomínám na 'cikánské BéTéčko' Romana Koukala...

Tak doufám, že mi někdo poradí s tím odstavcem, ať na stará kolena nemusím začínat s tím nechutným kouřením... :!)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ▓▒ Mary Depp Snape ♥ ▒▓ ▓▒ Mary Depp Snape ♥ ▒▓ | Web | 20. března 2011 v 11:08 | Reagovat

jestli ti blbne vkládání článků,zkus jinný vyhledávač.A ta příhoda,cituji"ted' jsem začal..heh,dobré:)

2 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 20. března 2011 v 11:09 | Reagovat

Taky doufám, že nezačnu na stará kolena. Ale odstavec mě nenapadá.

"Přečetl jsem si romantické články o potahování cigaretou, o on the road s cigárem po dvacet a více let, prohlédl krásné fotky krásných hvězd se sexy dlouhými cigaretami u úst filmových hvězd, z článků už dosáhla vůně tabáku až ke mně ... a pak jsem si otevřel článek, že prášek na nervy nebo cigáro je jen náhražkou, že nefungují mí blízcí lidé a řekl jsem si, nojo, jenže já se mám rád a moji blízcí mě mají rádi a v úzkých jsou mi oporou a již zapálenou cigaretku jsem típnul ... Umřu s láskou k sobě a ne k cigaretám." Pokud se vám to líbí, tak si to upravte dle libosti :-)  Dávám si Vás do žebříčku na TT. Vyjde v pondělí. Včera jsem jela se skvělým mladým policistou ve vlaku. Myslím, že říkal, že se jmenuje Zdeněk Procházka z Děčína. Pracuje na Pankráci. Doufám, že se mi ozve na blog, protože si chce založit svůj. Říkala jsem mu, že mu pak napíšu, jak se jmenuje ten Váš blog.

3 ondrejmoravec ondrejmoravec | 20. března 2011 v 11:14 | Reagovat

děkuji...jinak jsem už 4 roky civilista a přesto,že jsem v minulém zaměstnání zažil mnoho věcí, ze kterých tu dodnes čerpám, už bych se tam nikdy nevrátil..tak nevděčná ta práce je) Rád si počtu v jeho blogu, hezký den

4 ondrejmoravec ondrejmoravec | 20. března 2011 v 11:21 | Reagovat

vkládání článků ne, píšu to přímo v editoru, při uložení odstavce zmizí..díky za radu, pokusím se to vložit jako celek, ale myslím, že se to zachová stejně, bude to spíš o nějakém nastavení

5 Katherine Katherine | Web | 20. března 2011 v 11:33 | Reagovat

Zkus si představit, že je téměř nemožné přestat

6 ondrejmoravec ondrejmoravec | 20. března 2011 v 11:37 | Reagovat

upírky by přece měly mít úplně jinou drogu...tak ať ti to nekouření vydrží

7 Markéta Dangováu Markéta Dangováu | Web | 30. září 2011 v 15:44 | Reagovat

U nás ve škole pár lidí taky kouří. Lidi ze 7. do 9. (aspoň myslím). Máš opravdový deník ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama