Povodňové hlášení

15. ledna 2011 v 13:43 | ondrej moravec |  povídky osobní
Milý Jelene, příteli..
     lituji toho, že jsi dnes se mnou neabsolvoval naši běžeckou trasu Novodvorská, Braník, Přístaviště, Vodárna a zpět, která se vymkla z běžné rutiny.  Hned pod Haberou mi cestu zatarasil kotouč slámy, tlačili ho ke koni do výběhu vlevo. Obdivoval jsem tu garáž, kde se přes zimu vejde sklad zemědělského družstva, je zřejmě několikanásobně větší, než můj byt.
      Podstatnější změny mě však čekaly až u Vltavy. V místech, kde kvůli vysílení obvykle předstíráš velkou potřebu a vynucuješ si tím neplánovanou přestávku, by jsi tentokrát pohořel -  obrazně, je celé zatopeno.  V úseku od mostu, kde jsem v létě upadl a přivodil si modro-krvavého Avatara s motivem kovové mřížky, až k výběhu k tramvaji je cesta převážně pod vodou. Běžci, cyklisti a rodiny s dětmi se tady vyhýbají na stráních a dvaceticentimetrové, betonové zídce.  Již jsem psal mé bývalé spolužačce, Lucii Zelenkové, aby zabalila trenérskou školu  triatlonu v Johannesburgu a přijela trénovat do Prahy, přechody voda-kolo jsou tu možné každých sto metrů. I můj pozdrav 'Triatlonu zdar!' se u míjícíh běžců a cyklistů ujal natolik, že mi jej na zpáteční cestě opětovali.
      Obávám se však o osud hausbótu České Cesty, který jsme se rozhodli zakoupit na důchod.  Její obvyklé kotviště je zanesené vším možným, tak snad není pod vodou. Vyhnalo to  na souš i labutě, které teď pobíhají za plotem dětského hřiště. Domorodci i cizinci, kteří dlouho nebyli v Tróji nebo v lese, to považují za zoologickou zahradu a nešetří paměť svých fotoaparátů a telefonů.
       Všem online přátelům na Facebooku jsem tuto neobvyklou podívanou doporučil, jsou však zdechlí po včerejších mejdanech a tak dnes nevylezou z domu. Píši to proto tobě, neboť ty tuto scenérii oceníš.


     
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama