tak to mám za sebou

27. prosince 2010 v 21:16 | osobní terapeut |  povídky osobní
    Tak to mám za sebou. Stručné shrnutí:
můj životní spolujezdec mi dal pod stromeček navigaci. Dar to byl praktický a potěšil nás oba, já se těším z toho, že už nezabloudíme, ona z toho, že už nebudu hlasitě komentovat její schopnost číst mapu poté, co jsme zabloudili. 
    Otec se opět předvedl v životní formě. Do čtyř jsme horko těžko čekali na příchod bratrovy přítelkyně, děti škemraly každých pět minut, kdy už budeme rozdávat dárky. Když se Dana dostavila, stařešina rodu vzal hadr na prach a začal otírat vypínače osvětlení s tím, že je někdo zašpinil. Těšil jsem děti tím, že v 3+1 rodičů může být maximálně 15 vypínačů a že pokud to děda nevezme z gruntu a nevyběhne i na chodbu bytovky, během hodiny by to mohl  mít hotové.
    Když ukončil úklid, děti zavýskly nadšením. Brzy se však opět uklidnily, neboť děda jako přídavek začal s měřením členů rodiny u žebřin v dětském pokoji. Zúčastnit  se museli všichni včetně bratra s řízkem v ústech. Nic nevadilo, že moje dcera měla boty na podpatcích a že se záznam na dřevě nakonec nepřeměřoval. Až jednou budeme chtít vědět, kdo jakou měl v ten památný  den  výšku, pokud najdeme značku a vzpomeneme si, kdo z přítomných  byl tenkrát třetí nejmenší, snadno se to dozvíme.  Jelikož jsem rodičům a bratrovi 'nadělil' společný víkend v Harrachově v době pivních slavností, už teď se začínám bát, jestli jsem to s tím teambuildingem rodiny nepřehnal a nebude to spíš příčinou rodinné roztřžky. Matka, kterou naše milovaná babička celý život drásala obavami ze všeho, co by se mohlo stát a co by ani Rowlingová nevymyslela, mi ráno řekla, "že nad tím přemýšlela a že v tom Harrachově určitě chci oznámit moji svatbu s Lenkou". Jako vždy jsem se jí zeptal, proč mi dělá to samé, čím ji terorizovala její matka a uklidnil jsem jí slovy, "že se zbláznila.''
    Domů jsem v neděli dorazil zcela vyčerpán. Ještě že už se jde v pondělí do práce...    
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama